Neteisėtas vaiko išsivežimas arba negrąžinimas

 

Neteisėtas vaiko išsivežimas arba negrąžinimas

Neteisėtas vaiko išsivežimas arba negrąžinimas

Neteisėtas vaiko išsivežimas arba negrąžinimas vieno iš tėvų (“olovligt barnbortförande eller kvarhållande“)

Vaiko išsivežimas arba negrąžinimas į vaiko pastovią gyvenamąją vietą (“hemvist“) yra neteisėtas jeigu vaikas buvo išvežtas arba negrąžintas  be (kito) globėjo sutikimo. Šiuo klausimu Švedijoje reikia kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją (“Utrikesdepartementet (UD)“). Atitinkama institucija Lietuvoje yra Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Kreikitės į mus ir mes jums padėsime bendrauti su šiomis bei su kitomis į reikalą įtrauktomis institucijomis ir asmenimis. Šis klausimas turi būti sprendžiamas profesionaliai mat LAIKAS  yra kritinis faktorius šiose bylose. TODĖL NELAUKIT NE DIENOS KAI SUPRATOTE JOG  JŪSŲ VAIKAS GALI BŪTI NESUGRĄŽINTAS!

Trumpai apie vaiko sugrąžinimo procesą 

  • Pirmiausia yra bandoma susitarti dėl geranoriško vaiko sugrąžinimo. Tai kad nešališkos institucijos bando įtikinti globėją grąžinti vaiką į jo pastovią gyvenamają vietą bei išaiškina vaiko negrąžinimo pasekmes dažnai padeda išspręsti konfliktą pradinėje stadijoje. 
  • Jeigu vaikas negrąžinamas savanoriškai, iškeliama civilinė byla dėl vaiko grąžinimo toje šalyje kur vaikas randasi.
  • Vaiko negrąžinimas i jo (-s) pastovią gyvenamąja vietą traktuojamas kap šiurkštus vaiko teisių bei interesų pažeidimas. Tarp vaiko globėjų kilęs ginčas dėl globos negali būti spręndžiamas tol kol vaikas nebus grąžintas

TODĖL, VĖLGI, YRA LABAI SVARBU KAD JŪS SU MUMIS SUSISIEKTUMĖT KAI TIK ĮTARIATE JOG TOKS GLOBOS PROCESAS PRADĖTAS ŠALYJE IŠ KURIOS VAIKAS NEGRĄŽINAMAS.

  • Vaikas privalo būti grąžintas jeigu nėra išpildytos sąlygos dėl vaiko negrąžinimo pagal tarptautines konvencijas kurios galioja tiek Švedijos tiek Lietuvos atžvilgiu. Galimybės atsisakyti grąžinti vaiką yra labai ribotos. Svarbiausias faktorius, dar kartą pasikartosim, čia yra LAIKAS!

Vaiko teisė į bendravimą su abiem tėveliaisNepamirškite kad kiekvienas vaikas turi teisę reguliariai palaikyti asmeninius santykius ir bendrauti su abiem savo tėvais, jei tai neprieštarauja vaiko geriausiems interesams!

Mūsų duomenis rasite čia!