Šeimos teisė – ”sugyventinai”


Sambor sugyventiniai cohabiteesSugyventinių teisė (“samborätten”)

Sugyventiniai (“sambor”) yra du suaugę asmenys gyvenantys kartu kaip pora ir nesantys susituokę su kuo nors kitu.

Sugyventinių turtas (”samboegendom”)

Sugyventinių įstatymas ”sambolagen” reglamentuoja kad sugyventinių bendras turtas yra tiktai būstas kurį sugyventiniai įsigijo bendram gyvenimui ir tame būste esantys baldai ir kiti buitiniai reikmenys.

Sugyventiniu sutartis (”samboavtal”)

Jeigu nenorite kad jūsų bendras būstas ir buitis būtų dalinami arba būtų dalinami kitaip nei po lygiai, skyrybų arba vieno iš jūsų mirties atveju, galite sudaryti sugyventinių sutartį (“samboavtal”).

Turto padalinimas skyrybų arba vieno iš sugyventinių mirties atveju (”bodelning”)

Jeigu sugyventiniai nebuvo sudarę jokios sugyventinių sutarties, sugyventinių turtas dažniausiai padalijamas po lygiai.

Turto padalinimas (”bodelning”) turi būti atliktas per 12 mėnesių po išsiskyrimo, jeigu to nori vienas iš buvusių sugyventinių.

Jeigu nesiseka pasidalinti turtą geranoriškai

Tokiu atveju jums reikia kreiptis i teismą ir (jeigu nepasiūlote savo “kandidato“) teismas paskiria taip vadinamą turto padalijimo administratorių (”bodelningsförättare“). Jeigu kurio iš jūsų pajamos yra itin mažos yra galimybė gauti finansinę pagalbą už turto padalijimo administratoriaus 5 valandų darbą (“ersättningsgaranti“).

Jeigu jūs nepatenkinti kaip turto padalijimo administratorius padalino turtą galite užginčyti tai tame pačiame teisme (“klander av bodelning“).

Kam teks bendras būstas išsiskyrus (”kvarsittanderätt”)

Sugyventinių įstatymas leidžia pasilikti gyventi bendram būste tam kam teismo nuožiūra busto labiausiai reikia. Jeigu buvę sugyventiniai turi vaikų, būstas paskiriamas tam iš tėvelių su kuriuo pasilieka gyventi vaikai arba tas kurio finansine padėtis sunkesne.

Observera! įsidemėkite! Atention! Kreipkitės i mus esant tokioms ir panašioms situacijoms!

  • Jūs ruošiatės gyventi “susidėjus“ ir norite žinoti kaip jums geriau suplanuoti jūsų šeimos ekonomiką.
  • Jūsų ekonominė padėtis gali keistis laikas iš laiko ir jeigu jūs jaučiate jog galite ekonomiškai nukentėti kreipkitės i mus. Mes jums padėsime sudaryti sutartis kurios sureguliuos jūsų ekonominę padėtį sąžiningiau abiejų sugyventinių atžvilgiu.
  • Jeigu jus rūpinatės vienas kitu pasirūpinkite ir vienas kito ekonomika, – kol dar ne vėlu!

Čia rasite mūsų duomenis!

Leave a Reply

Your email address will not be published.